terezínští autoři

Dlouhodobý projekt koncertů s díly terezínských autorů Gideona Kleina, Pavla Haase, Viktora Ullmanna, a dalších skladatelů, kteří byli za druhé světové války vězněni v koncentračním tábrech Osvětim, Fürstengrube, Würzburg a Buchenwald - Petra Ebena, Erwina Schulhoffa a Dmitrije Šostakoviče. Koncerty doposud proběhly v Čechách (Terezín, Trutnov), Dánsku (Kodaň, Gilleleje), Německu (Mnichov, Düsseldorf) a Francii (Štrasburk). 


25. června 2017, Strasbourg, Auditorium du Musée d'Art moderne et contemporain Janáčkovo trio    

Koncert Tria Janáček, které představí tvorbu českých umělců vztahující se k tématice druhé světové války bude doprovázen hudební četbou veršů Hanuše Hachenburga v podání místního divadelního spolku Rodéo d'Ame. Akce se koná v rámci kulturního programu předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. 

                                   


6. března 2015, Židovské kulturní dny, Düsseldorf, Stiftung G.-Hauptmann-Haus   Janáčkovo trio  

"Znalost českých židovských skladatelů v zahraničí není zdaleka taková, jakou by si kvalita jejich děl zasloužila. V interpretaci Janáčkova tria a v rámci porýnských Židovských kulturních dní se jim naším přispěním dostane pozornosti, kterou si zaslouží. Věřím, že düsseldorfské publikum ocení i vysokou úroveň interpretace v podání Janáčkova tria", řekla Monika Štěpánová, ředitelka Českého centra Berlín. 


19. listopadu 2015, Dny židovské kultury, Mnichov, malý sál Gasteigu                            Janáčkovo trio

Janáčkovo trio věnovalo tento koncert památce obětí teroristického útoku v Paříži dne 13. listopadu 2015. 30. září 2013, Kodaň, mezinárodní konference October ´43                                            Janáčkovo trio 

Koncert na mezinárodní konferenci October ´43 u příležitosti 70. výročí záchrany dánských židovských obyvatel.